Szukaj...
TOP

Witaj!

Właśnie znalazłeś się w miejscu, gdzie publikuję artykuły na tematy wszelakie od recenzji książek, relacji z podróży i wydarzeń po opisy zwykłych zmagań z życiem. W tej przestrzeni przedstawiam też swoje książki. Może nawet pojawią się relacje z pisania, porady, dla wszystkich, którzy pisaniem chcieliby się zająć. Zobaczymy, gdzie poprowadzą mnie treści, które umieszczę na blogu…

Kim jestem? Trudno to określić w telegraficznym skrócie, ale czyniąc rzecz długą – krótką – jestem mamą, autorką książek i uczestniczką przestrzeni biznesowej w nieustannej podróży.

Pochodzę z Podlasia. Urodziłam się i wychowałam na Białostocczyźnie. Lata mojego dzieciństwa przypadły na cudowne lata siedemdziesiąte, które spędzałam częściowo w Białymstoku a częściowo poza miastem, w azylu, jakim była oddalona o kilkanaście kilometrów wieś – Turośń Kościelna. Stąd pochodzili moi Rodzice: Lusia Jurczak i Antoni Mielech, tu mieszkali moi Dziadkowie i do pewnego czasu – ja i moje Rodzeństwo.
W moim życiu olbrzymią rolę odegrały Kobiety. Mama i Babcia, obie Lusie, były kobietami o wielkiej charyzmie i jeszcze większej odpowiedzialności. To właśnie One ukształtowały mnie i piątkę mojego Rodzeństwa.

Lusia Mielech (Jurczak), ok. 1955 roku

Babcia, rocznik 1913, jako jedna z pierwszych ze swoich stron, otrzymała edukację poza lokalną szkołą powszechną. Przed II wojną światową uczyła się w prowadzoną przez Stowarzyszenie Zjednoczonych Ziemianek Ludowej Szkole Rolniczej w Mirosławicach w okolicach Warszawy.  Wśród rodzinnych pamiątek mamy sporo Jej zeszytów i notatek z tego intensywnego, choć krótkiego, bo tylko rocznego, pobytu w szkole.

Moja Mama była osobą o wybitnych zdolnościach matematycznych. Uczyła się w trudnych powojennych czasach i nigdy nie było jej dane skończyć studiów. A szkoda. Nie przeszkodziło jej to zajmować wysokiego stanowiska głównej księgowej w jednym z dużych polskich przedsiębiorstw.

Ważnym obszarem w moim życiu jest edukacja. Myślę, że kształcenie ustawiczne jest szansą dla każdego pokolenia. Dzisiaj już wiemy, że nikt z nas nie zdobył kwalifikacji na całe życie, musimy być gotowi na zmiany.
Pierwszy etap mojej edukacji przebiegł w Białymstoku. Ukończyłam  tam I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza. Po maturze rozpoczęłam studia na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego a w ich trakcie pracę sekretarza redakcji w magazynie Tylko Rock. Współpraca z legendarnym dziennikarzem muzycznym i pisarzem, Wiesławem Weissem, stała się kamieniem milowym w moim rozwoju osobistym. Po studiach podyplomowych z marketingu w Szkole Głównej Handlowej rozpoczęłam karierę zawodową w reklamie i marketingu. Pracowałam w działach mediów znanych agencji reklamowych a później w marketingu zabawek i gier. Od roku 1997 związana jestem zawodowo z przemysłem filmowym. Do dziś kontynuuję tę wspaniałą zawodową przygodę w dystrybucji filmowej w firmie, która współpracuje z hollywoodzkimi studiami i polskimi producentami.

W poszukiwaniu rozwoju osobistego kilka lat zrealizowałam studia podyplomowe – Literatura dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności w Instytucie Literatury Polskiej UW. Ukończyłam także inspirujące i motywujące studia biznesowe Executive MBA (EMBA) na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem także absolwentką kreatywnych kursów Pasja Pisania. I nie mówię ostatniego słowa. Marzy mi się nadal jakaś uczelnia z Ivy League…

Basia

W roku 2006 zostałam mamą Basi i tak rozpoczęła się jedna z moich największych życiowych przygód pełna nieoczekiwanych rodzicielskich wyzwań.

Pisanie i publikowanie było moim marzeniem odkąd nauczyłam się czytać. Piszę od najmłodszych lat dla siebie i bliskich a publikuję od roku 2013. Nakładem wydawnictwa Wilga (Grupa Wydawnicza Foksal) ukazała się seria Emi i Tajny Klub Superdziewczyn, która zawiera już ponad dwadzieścia książek oraz dwa tomy powieści fantasy dla nastolatków – Jaga Czekolada i baszta tajemnic. Pracuję też nad seriami dla młodzieży oraz pozycjami dla dorosłych.

Pasjonują mnie także projekty startupowe i nowych technologie związane z zarządzaniem czasem oraz edukacją. Na pewno o tym napiszę!

Uwielbiam podróże. Przemierzyłam dużą część Europy i nadal tylko niewielką część Ameryki Północnej. Jestem zakochana w Kalifornii i Zatoce Chesapeake nad Atlantykiem. Ale zawsze wracam na Hel.

Carmel-by-Sea, Kalifornia

Highway 1, California, w drodze do Big Sur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuźnica, Półwysep Helski

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się na mój newsletter. Uczciwie się przyznaję, że nie uda mi się pisać częściej niż raz na dwa tygodnie.
Ale będę opowiadała o wszystkim, co mnie interesuje i zajmuje – nie tylko o literaturze.


*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Chasing Rainbow Agnieszka Mielech. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.


Agnieszka na Instagramie