TOP

Witaj!

Właśnie znalazłeś się w miejscu, gdzie publikuję artykuły na tematy wszelakie od recenzji książek, relacji z podróży i wydarzeń po opisy zwykłych zmagań z życiem. W tej przestrzeni przedstawiam też swoje książki.

Kim jestem? Trudno to określić w telegraficznym skrócie, ale czyniąc rzecz długą – krótką – jestem mamą, autorką książek i uczestniczką przestrzeni biznesowej w nieustannej podróży.

Pochodzę z Podlasia. Urodziłam się i wychowałam na Białostocczyźnie. Lata mojego dzieciństwa przypadły na cudowne lata siedemdziesiąte, które spędzałam częściowo w Białymstoku a częściowo poza miastem, w azylu, jakim była oddana o 12 kilometrów wieś – Turośń Kościelna. Stąd pochodzili moi Rodzice: Lusia Jurczak i Antoni Mielech, tu mieszkali moi dziadkowie i do szóstego roku życia także – ja i moje Rodzeństwo.
W moim życiu olbrzymią rolę odegrały kobiety. Mama i Babcia, także Lusia, były kobietami o wielkiej charyzmie i jeszcze większej odpowiedzialności. To właśnie One ukształtowały mnie i piątkę mojego Rodzeństwa.

Lusia Mielech (Jurczak), ok. 1955 roku

Babcia, rocznik 1913, jako jedna z pierwszych ze swoich stron, otrzymała edukację poza lokalną szkołą powszechną. Przed wojną uczyła się w Ludowej Szkole Rolniczej w Mirosławicach w województwie warszawskim, prowadzoną przez Stowarzyszenia Zjednoczonych Ziemianek. Wśród rodzinnych pamiątek mamy sporo Jej zeszytów i notatek z tego krótkiego, bo tylko rocznego pobytu w szkole.

Moja Mama była osobą o wybitnych zdolnościach matematycznych. Uczyła się w trudnych powojennych czasach i nigdy nie było jej dane skończyć studiów. Nie przeszkodziło jej to zajmować wysokiego stanowiska głównej księgowej w jednym z dużych polskich przedsiębiorstw.

Edukacja była i jest dla mnie bardzo ważnym obszarem. Jestem zwolenniczką kształcenia ustawicznego. Pierwszy etap mojej edukacji przebiegł w Białymstoku, gdzie ukończyłam  I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza. Po maturze rozpoczęłam studia na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego a w ich trakcie rozpoczęłam pracę sekretarza redakcji w magazynie Tylko Rock. Współpraca z legendarnym dziennikarzem muzycznym i pisarzem, Wiesławem Weissem, stała się kamieniem milowym w moim rozwoju osobistym. Po studiach podyplomowych z marketingu w Szkole Głównej Handlowej rozpoczęłam karierę zawodową w reklamie i marketingu. Pracowałam w działach mediów znanych agencji reklamowych a później w marketingu zabawek i gier. Od roku 1997 związana jestem zawodowo z przemysłem filmowym. Przez dziesięć lat   Warner Home Video (oddział w Polsce). Do dziś kontynuuję tę wspaniałą zawodową przygodę w dystrybucji filmowej w firmie, która współpracuje z hollywoodzkimi studiami i polskimi producentami.

W poszukiwaniu rozwoju osobistego kilka lat zrealizowałam studia podyplomowe – Literatura dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności w Instytucie Literatury Polskiej UW. Ukończyłam także inspirujące i motywujące studia biznesowe Executive MBA (eMBA) na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem także absolwentką kreatywnych kursów Pasja Pisania. I nie mówię ostatniego słowa. Marzy mi się nadal jakaś uczelnia z Ivy League…

W roku 2006 zostałam mamą Basi i tak rozpoczęła się jedna z moich największych życiowych przygód pełna nieoczekiwanych rodzicielskich wyzwań.

Pisanie i publikowanie było moim marzeniem odkąd nauczyłam się czytać. Piszę od najmłodszych lat dla siebie i bliskich a publikuję od roku 2013. Nakładem wydawnictwa Wilga (Grupa Wydawnicza Foksal) ukazała się seria Emi i Tajny Klub Superdziewczyn, która zawiera już ponad dwadzieścia książek oraz dwa tomy powieści fantasy dla nastolatków – Jaga Czekolada i baszta tajemnic. Pracuję też nad seriami dla młodzieży oraz pozycjami dla dorosłych.

 

Pasjonują mnie także projekty startupowe z dziedziny nowych technologii związane z zarządzaniem czasem oraz edukacją.

Uwielbiam podróże. Przemierzyłam dużą część Europy i nadal tylko niewielką część Ameryki Północnej.

Jestem zakochana w Kalifornii i Zatoce Chesapeake nad Atlantykiem.

Carmel, Kalifronia

Santa Cruz, Kalifornia

 

 

 

 

 

 

 

 

Moje miejsce na Ziemi to Półwysep Helski, z plażami z drobnego piasku, ciszą poranków i prawie zawsze zimnym morzem.
Mam nadzieję spędzać tu każde wakacje z moimi Najbliższymi.

Kuźnica, Półwysep Helski

 

 

 

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zapisz się na mój newsletter. Uczciwie się przyznaję, że nie uda mi się pisać częściej niż raz na dwa tygodnie.
Ale będę opowiadała o wszystkim, co mnie interesuje i zajmuje – nie tylko o literaturze.

AGNIESZKA NA INSTRAGRAMIE